Prelegenci
prof. Marek Gromiec
Marek Gromiec (ur. 14 IX 1943 r. w Warszawie). Profesor nadzwyczajny, ekspert ONZ w dziedzinie inżynierii środowiska i gospodarki wodnej, szczególnie ochrony zasobów wodnych przed zanieczyszczeniem. Absolwent Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej Politechniki Warszawskiej – mgr inż. urządzeń sanitarnych w dziedzinie zaopatrzenia w wodę i utrzymania czystości środowiska (1967), absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Teksasu w Austin, USA – mgr inż. inżynierii środowiska (1970), dr nauk technicznych (PW – 1979) i dr hab. nauk technicznych (Politechnika Lubelska 2012).
Realizował krajowe projekty ochrony wód we współpracy z Wielką Brytanią, Francją, RFN, Holandią, Włochami, Danią, Norwegią, Szwecją, Finlandią, Kanadą, USA i Japonią. W projektach zastosował w praktyce modelownie matematyczne zintegrowane z systemem automatycznego monitorowania jakości wód, systemem informacji przestrzennej, technikami teledetekcyjnymi i systemem wspomagania decyzji w ochronie wód przed zanieczyszczeniami w zlewniach rzek.
Anna Lembicz
Polonistka, edytor, PR-owiec – humanistka od lat zafascynowana światem nowych technologii, ochroną środowiska i branżą wodociągowo-kanalizacyjną, w którą „wsiąkła” w 2010 roku.
W „Abrys dla środowiska” przez lata prowadziła miesięcznik „Wodociągi-Kanalizacja” i organizowała szereg wydarzeń jednoczących branżę wod.-kan. (m.in. branżowe „Śniadania mistrzów”, „Rejs z prezesami po Warcie” w konwencji kultowego filmu „Rejs”). Autorka konkursu „Głośna woda” na najciekawsze inicjatywy edukacyjne organizowane przez przedsiębiorstwa wod.-kan. oraz pomysłodawczyni konkursów: Inwestycja Roku WOD.-KAN. i Manager Roku WOD.-KAN.
W Izbie Gospodarczej „Wodociągi Polskie” pracuje od 2017 r. i odpowiada za wydawnictwa IGWP oraz współorganizuje największe Izbowe konferencje (Kongres Wodociągowców Polskich, Forum Ochrony Środowiska czy konferencję „Woda. Ścieki. Osady”). Redaktor naczelna kwartalnika „Wodociągi- Polskie”, który reaktywowała w 2017 r. oraz miesięcznika „Zeszyty IGWP”. Autorka dwóch nowych cykli w palecie konferencyjnych wydarzeń Izby: konferencji technicznej #must have branży wod.-kan.: Wodociągowcy Wodociągowcom (poszczególne wydarzenia z tej serii gromadzą od 300-500 uczestników) czy równie popularnego cyklu konferencji naukowo-technicznych „Katalog praktyk przedsiębiorstw wod.-kan.”. Prowadząca liczne debaty, panele dyskusyjne i konferencje.
Prywatnie wielbicielka muzyki z dobrym tekstem, żona muzyka, taką muzykę tworzącego oraz mama Mikołaja i Łucji. W tzw. międzyczasie autorka bloga „Łucja Rewolucja”.
Monika Żubrowska-Sudoł
Dr hab. inż. Monika Żubrowska-Sudoł, prof. uczelni jest Kierownikiem Zakładu Zaopatrzenia w Wodę i Odprowadzania Ścieków Politechniki Warszawskiej. Studia wyższe ukończyła w 1999 r. na Wydziale Inżynierii Środowiska PW, uzyskując tytuł magistra inżyniera biotechnologii środowiska. W 2003 roku uzyskała stopień doktora nauk technicznych, a w 2014 roku stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych, w dyscyplinie inżynieria środowiska. Główny obszar zainteresowań zawodowych to gospodarka o obiegu zamkniętym w odniesieniu do systemów wodno-ściekowych, z uwzględnieniem odzysku zasobów oraz odzysku energii. Autor lub współautor ponad 250 prac, w tym 130 opublikowanych w formie monografii, artykułów oraz referatów i posterów na konferencjach naukowo-technicznych. Pozostałe prace nieopublikowane stanowią ekspertyzy, raporty ze zrealizowanych projektów badawczych oraz recenzje publikacji naukowych, projektów badawczych, rozpraw habilitacyjnych i doktorskich. Vice-Przewodnicząca grupy roboczej Krajowej Inteligentnej Specjalizacji Gospodarka o obiegu zamkniętym.
Tadeusz Rzepecki
Dr inż. Tadeusz Rzepecki, Przewodniczący Rady Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, Prezes Zarządu Tarnowskich Wodociągów Sp. z o. o., członek Komitetu Ochrony Środowiska i Komitetu Gospodarki Miejskiej przy Krajowej Izbie Gospodarczej, członek Krajowej Rady Gospodarki Wodnej, członek Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego, członek rady programowej czasopisma „Technologia wody”. Z wykształcenia fizyk i chemik, dr nauk technicznych, inżynier specjalista I stopnia. Jest też nauczycielem akademickim, autorem kilkudziesięciu prac naukowych i popularnonaukowych oraz monografii „Historia tarnowskich wodociągów i kanalizacji – od drugiej połowy XV wieku do 2010 roku”, współautor kilku książek, w tym „Encyklopedii Tarnowa”.
Beata Wiśniewska
Prezes Zarządu Wodociągów Białostockich Sp. z o. o. w Białymstoku
Absolwentka Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Warszawskiego, programu Master of Business Administration realizowanego przez Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Białymstoku oraz studiów podyplomowych w zakresie funduszy europejskich na Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie. Ekspert zarządzania operacyjnego i strategicznego z certyfikatem Prince2 Foundation APM Group International oraz dyplomem Ministra Skarbu Państwa uprawniającym do zasiadania w Radach Nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Bogata praktyka zawodowa w sprawowaniu nadzoru właścicielskiego nad spółkami komunalnymi i spółkami z większościowym udziałem Skarbu Państwa. Wieloletnie praktyczne doświadczenie w zarządzaniu, realizacji, rozliczaniu projektów europejskich i krajowych. W latach 2015-2019 funkcje zarządcze w Stowarzyszeniu Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Wieloletni pracownik akademicki Uniwersytetu w Białymstoku oraz Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku, specjalizujący się w zastosowaniu metod ilościowych w ekonomii. Od 1 lutego 2019 r. Prezes Zarządu Wodociągów Białostockich Sp. z o. o. w Białymstoku.